Responsywna strona

 

Responsywna strona internetowa to taka, która sama dostosowuje się do wielkości ekranu, na którym ją oglądamy. Potrafi ona także zmienić w razie potrzeby nawigację serwisu, tak by była łatwiejsza w obsłudze na przykład na małych ekranach.

Responsywna strona dostosowuje także wielkość czcionek, odstępy, obrazki i wszystkie pozostałe elementy layoutu. Ułatwia to nawigacje oraz zwiększa czytelność, dzięki czemu użytkownicy nie zniechęcą się podczas przeglądania treści. Bądź pewien, że niezależnie od urządzenia, każdy będzie w stanie poznać Twoje produkty lub usługi bez żadnych przeszkód!

Nasza strona internetowa, jest oczywiście wykonana w tej technologii. Sprawdź to, wchodząc na nią z telefonu i komputera jednocześnie, lub zmniejsz szerokość okna przeglądarki.

Ponieważ każde urządzenie posiada inny interfejs, ważne jest, by strona internetowa dostosowała się do każdego z nich. Nieważne, czy korzystasz z iPhone'a, Tabletu z Androidem, laptopa z Windows 8. Responsywna strona internetowa zadziała na każdym z nich.

Rozumiemy różnice, pomiędzy interfejsem dotykowym, a takim, który obsługujemy przy użyciu kursora i myszy. Nasze strony internetowe to nie tylko zmiana układu strony pod urządzenie mobilne, ale także dostosowanie elementów klikalnych na elementy "dotykalne", czyli odpowiedniej wielkości do tego, by łatwo można je obsługiwać przy użyciu palca. Dodatkowo zwracamy uwagę na fakt, że większość produkowanych obecnie komputerów posiada przynajmniej 1200 pikseli szerokości ekranu. Zamiast stosować się do szerokości 960 lub 980 pikseli, której używały komputery kilka lat temu. Można przecież wykorzystać większą przestrzeń w poziomie, a dla niższych rozdzielczości przygotować wersję 960px. Dzięki temu wszyscy użytkownicy mają najlepszy możliwy odbiór strony internetowej, na jaki pozwala im ich urządzenie.